תלמידים מספרים

 

אהוד הגיע לתרגל יוגה בעקבות כאבים בירךמזה כשנתיים סבלתי מכאבי גב תחתון וכאבים בירך, שבביקור אצל אורטופד נאמר לי שאין מניעה אלה לעבור ניתוח. הופנתי לברק בתקווה שאולי טיפולים ביוגה תרפיה יעזרו. כבר בטיפול הראשון, הרגשתי את הנועם והביטחון שברק החדיר בי, כשאמר לי בבטחון רב שהוא יעזור לי.

עם סדרת תרגילים פשוטים, שאותם התמדתי לבצע, תוך זמן קצר הרגשתי שיפור ניכר ברמת הכאבים. אני נפגש עם ברק מדי שבועיים/שלושה מקבל תרגילים שונים ועם התמדה יום יומית הכאבים נעלמו.

חד משמעית אני יכול לומר שתרגול יוגה עזר לי בהעלמת הכאבים. אני מודה לברק כל בוקר שאני קם, מתרגל ומרגיש בגמישות, בקלילות גוברת וסה''כ הרגשה כללית טובה מאוד.

 

 

מירה מתמודדת עם מחלת לב ודלקת פרקים


מזה כמעת שנה, ברק פלישר נותן לי פעם בשבוע שיעור יוגה ואני מתרגלת כל יום לפי הנחיותיו. פניתי אליו מכיוון שיותר לא הייתי מסוגלת לעשות פעילות גופנית בגלל הרעה במחלת לב וגם תוך תקווה שיוגה יפחית כאבים מהם סבלתי בגלל ארטריטיס.

בעזרת ברק למדתי להיות מודעת לגוף שלי, לכבד אותו, לשלוט עליו בעדינות וברכות ולקבל את מגבלותיו. אני מאוד נהנית ומהדרכתו המאוד מקצועית ואנושית מעידודו של ברק ומהתרגול היום-יומי. תוך התמדה וסבלנות ובלי להעמיס על גופי החלש, מצבי השתפר בהדרגה: הכאבים הנובעים מארטריטיס פחדו עד כדי כך שאני שוקלת להפסיק את התרופות, אני רגוע וישנה הרבה יותר טוב, יש לי יותר כוח בידיים וברגליים, אני יותר גמישה, הנשימה שלי התרחבה ואולי התקדמות מחלת הלב נבלמה במידת מה.

לאור התוצאות והעונג ששיעוריו של ברק גורמים לי, אני ממליצה לכל חברי לפנות אליו


 

אתי הגיעה ליוגה בעקבות כאבי גב תחתון שמקורם בבלט דיסקברק, בשקט ובנועם, בלי מילים גבוהות כמו " אסנה או פרנה" עם הרבה, הקשבה, התמדה, הבנה, אמפתיה ונחישות, נתת לי להרגיש בבית. על שהראית לי את הדרך ומילאת אותי תקווה שבזכות כוח האמונה, כושר ההתמדה (ומגע הקסם), אזכה לחזור לשגרת חיי הרגועה ונטולת הכאבים. על כל אלה ועוד- תודה אתי.

  

 

יורם הגיע לטפל בכאבים מגבילים בעקב, כתוצאה מדורבןשמי יורם אני בן 40 לפני חצי שנה החלטתי לצאת לטיול בן 10 ימים באירופה, בו תכננתי ללכת כ200 ק"מ. לאחר חודש וחצי שבו ניסיתי להיכנס לכושר ושבועות בודדים לפני הטיסה התחילו לי כאבי דורבן ברגל שמאל. הגעתי למצב שבקושי דרכתי על הרגל. חיפשתי פתרון והתורים לרופאים המומחים היו כאלה שיכולתי לצאת לטיול אולי בעוד שנה.
הגעתי לברק שיצר לי אימון אישי שכלל מספר תרגילים קבועים. במשך שבועיים לפני הטיסה ביצעתי את התרגילים ברמה יום-יומית והמצב היה הרבה יותר טוב. במהלך הטיול המשכתי עם האימון כל יום, הכאב עבר לחלוטין ועשיתי את כל המסלול בלי להרגיש כאבים.
היום אני ממשיך לעשות כושר ועושה את אימון היוגה שלוש פעמים בשבוע (חצי שעה כל פעם) ושכחתי לחלוטין מכאבי הדורבן.

אסתי הגיע לטיפול בכאבי גב עם הקרנות לרגליים מהם היא סבלה תקופה ארוכהאני משתתפת בשיעורי יוגה פרטניים אצל ברק למעלה משנה. הגעתי לשיעור הראשון מתוך אמונה שתרגול שיטתי ומבוקר בהדרכת אדם מקצועי- יקלו על כאבי הרגליים והגב מהם סבלתי כתוצאה מלחץ על עצבים העוברים בעמוד השדרה.( אני בת 67 וסובלת מאוסטאופורוזיס)

מתחילת הדרך הקרין ברק נינוחות, רוגע ותחושה שניתן לסמוך עליו. ולא התבדיתי!! השיעורים מתנהלים בנועם כשברק מוליך אותי בדרכו העקבית והמקצועית להקשיב לגופי, לפתח מודעות לתחושותי ולהביא את הגוף למצב טוב יותר: יותר גמישות, יותר שיווי משקל, יותר חוזק ויכולת לשפר את התפקוד בתנוחות השונות, תוך שילוב נשימה נכונה וכל זאת מבלי להגיע למצב של מאמץ יתר וכאב.

כל שיעור אני יוצאת "מצוידת" בדף עם תרגילים אותם אני מבצעת יום יום בדבקות רבה!

העידוד והחיזוק המתמיד של ברק וכמובן התוצאות החיוביות מהוות מקור כח להתמדה. נוסיף לכך את האנושיות של ברק והקשר האישי הבלתי אמצעי שהוא יוצר- כל אלו הופכים את התהליך לחוויה של צמיחה והתפתחות גופנית ונפשית.

על כך אני מברכת, מודה וכמובן ממליצה!

אסתי

מרים הגיע ליוגה בעקבות כאבי גב תחתון מהם היא סבלה במשך שנים" התרגול בבוקר נותן לי תחושה של שחרור הגוף והנשימה והתנועה קלה יותר . אני מרגישה שיפור בגמישות של הגוף ואני לא מפחדת להרים דברים כבדים ( נכדים ) , לשבת על הרצפה או לשחק תופסת , הגוף יוצא נשכר וגם הנשמה ..... האימון המסוים הזה לימד אותי להקשיב לגוף וכך ההתקדמות מתרחשת כאשר התנועה הופכת להיות חלק נורמאלי של היכולת שלי ולא כתוצאה ממאמץ יוצא דופן " .

 

אישתו של יעקב הסובל מדמנציה ופרקינסון ביקשה שאתרגל איתו יוגה


פניתי לברק פלישר עבור בעלי הסובל מדמנציה מתקדמת וממחלת פרקינסון. במשך יותר משנתיים, ברק נתן לו פעם בשבוע שיעור יוגה  בביתנו. למרות שבעלי לא היה מסוגל לדבר, ברק הצליח ליצור אתו קשר. במשך שעה שלמה הוא תרגל אתו בעדינות וברגישות. בעלי קיבל אותו בהתלהבות ויצא מהשיעורים רגוע, מחייך וערני. למרות שבעלי הגיע בסופו של דבר למצב סיעודי גמור שגרם לאשפוזו במוסד סיעודי, אין לי ספק שברק שיפר את איכות החיים שלו ותרם להאטת התקדמות מחלות חסרות המרפה מהם הוא סובל.