מזה כשנתיים סבלתי מכאבי גב תחתון וכאבים בירך, שבביקור אצל אורטופד נאמר לי שאין מניעה אלה לעבור ניתוח. הופנתי לברק בתקווה שאולי טיפולים ביוגה תרפיה יעזרו. כבר בטיפול הראשון, הרגשתי את הנועם והביטחון שברק החדיר בי, כשאמר לי בבטחון רב שהוא יעזור לי.
עם סדרת תרגילים פשוטים, שאותם התמדתי לבצע, תוך זמן קצר הרגשתי שיפור ניכר ברמת הכאבים. אני נפגש עם ברק מדי שבועיים/שלושה מקבל תרגילים שונים ועם התמדה יום יומית הכאבים נעלמו.
חד משמעית אני יכול לומר שתרגול יוגה עזר לי בהעלמת הכאבים. אני מודה לברק כל בוקר שאני קם, מתרגל ומרגיש בגמישות, בקלילות גוברת וסה"כ הרגשה כללית טובה מאוד.

אודי

הגעתי לברק עם "כתף קפואה", לאחר שלושה חודשים שניסיתי טיפולים שונים, חלקם כואבים, ללא כל תוצאה. סבלתי מכאבים קשים וטווח התנועה שלי היה מוגבל ביותר, לא יכולתי לרכוס חזייה…אני מודה שבהתחלה הייתי סקפטית, לא האמנתי שהריפוי יכול להיות פשוט, ללא כאבים או מאמץ פיזי. עם זאת, התמסרתי לתהליך לחלוטין. נפגשתי עם ברק פעם בשבוע ובשאר הימים תירגלתי לבד תרגילים בהנחייתו. השיפור היה מהיר ולאחר כ- 6 שבועות טווח התנועה השתפר פלאים, כבר רכסתי חזייה…נאמר ע"י אנשי מקצוע שלוקח כשנה וחצי שנתיים לצאת מ"כתף קפואה". בעזרתו של ברק התהליך ארך כ- 3 חודשים. אני ממשיכה לתרגל לבד פעמיים בשבוע ומלאה בהכרת תודה לברק. חייבת לציין את הנוכחות הנעימה והקשובה שלו, ואת הצניעות שנדיר לפגוש אצל מטפלים.

יהודית

מזה כמעת שנה, ברק פלישר נותן לי פעם בשבוע שיעור יוגה ואני מתרגלת כל יום לפי הנחיותיו. פניתי אליו מכיוון שיותר לא הייתי מסוגלת לעשות פעילות גופנית בגלל הרעה במחלת לב וגם תוך תקווה שיוגה יפחית כאבים מהם סבלתי בגלל ארטריטיס.
בעזרת ברק למדתי להיות מודעת לגוף שלי, לכבד אותו, לשלוט עליו בעדינות וברכות ולקבל את מגבלותיו. אני מאוד נהנית ומהדרכתו המאוד מקצועית ואנושית מעידודו של ברק ומהתרגול היום-יומי. תוך התמדה וסבלנות ובלי להעמיס על גופי החלש, מצבי השתפר בהדרגה: הכאבים הנובעים מארטריטיס פחדו עד כדי כך שאני שוקלת להפסיק את התרופות, אני רגוע וישנה הרבה יותר טוב, יש לי יותר כוח בידיים וברגליים, אני יותר גמישה, הנשימה שלי התרחבה ואולי התקדמות מחלת הלב נבלמה במידת מה.
לאור התוצאות והעונג ששיעוריו של ברק גורמים לי, אני ממליצה לכל חברי לפנות אליו.

אסתי

אנחנו זוג שאוהב לעשות דברים ביחד. מזה שנים, ברק מגיע אלינו פעמיים בשבוע לתרגול יוגה. יש ביננו הבדל בכושר וביכולות הפיזיות ועם זאת באורח פלא, ברק מצליח לגשר על ההבדלים שביננו ובסוף התרגול שנינו מרוצים מאוד. השיעורים מגוונים ומעניינים, אנחנו מרגישים שהתקדמנו ושהגוף והרוח קבלו טיפול מעולה. התרגולים עם ברק הם מתנה לחיים!

טיבה ושחר

ברק, בשקט ובנועם, בלי מילים גבוהות כמו " אסנה או פרנה" עם הרבה, הקשבה, התמדה, הבנה, אמפתיה ונחישות, נתת לי להרגיש בבית. על שהראית לי את הדרך ומילאת אותי תקווה שבזכות כוח האמונה, כושר ההתמדה (ומגע הקסם), אזכה לחזור לשגרת חיי הרגועה ונטולת הכאבים. על כל אלה ועוד- תודה אתי.

שמי יורם אני בן 40 לפני חצי שנה החלטתי לצאת לטיול בן 10 ימים באירופה, בו תכננתי ללכת כ200 ק"מ. לאחר חודש וחצי שבו ניסיתי להיכנס לכושר ושבועות בודדים לפני הטיסה התחילו לי כאבי דורבן ברגל שמאל. הגעתי למצב שבקושי דרכתי על הרגל. חיפשתי פתרון והתורים לרופאים המומחים היו כאלה שיכולתי לצאת לטיול אולי בעוד שנה.
הגעתי לברק שיצר לי אימון אישי שכלל מספר תרגילים קבועים. במשך שבועיים לפני הטיסה ביצעתי את התרגילים ברמה יום-יומית והמצב היה הרבה יותר טוב. במהלך הטיול המשכתי עם האימון כל יום, הכאב עבר לחלוטין ועשיתי את כל המסלול בלי להרגיש כאבים. היום אני ממשיך לעשות כושר ועושה את אימון היוגה שלוש פעמים בשבוע (חצי שעה כל פעם) ושכחתי לחלוטין מכאבי הדורבן.


אני משתתפת בשיעורי יוגה פרטניים אצל ברק למעלה משנה. הגעתי לשיעור הראשון מתוך אמונה שתרגול שיטתי ומבוקר בהדרכת אדם מקצועי- יקלו על כאבי הרגליים והגב מהם סבלתי כתוצאה מלחץ על עצבים העוברים בעמוד השדרה.( אני בת 67 וסובלת מאוסטאופורוזיס)
מתחילת הדרך הקרין ברק נינוחות, רוגע ותחושה שניתן לסמוך עליו. ולא התבדיתי!! השיעורים מתנהלים בנועם כשברק מוליך אותי בדרכו העקבית והמקצועית להקשיב לגופי, לפתח מודעות לתחושותי ולהביא את הגוף למצב טוב יותר: יותר גמישות, יותר שיווי משקל, יותר חוזק ויכולת לשפר את התפקוד בתנוחות השונות, תוך שילוב נשימה נכונה וכל זאת מבלי להגיע למצב של מאמץ יתר וכאב. כל שיעור אני יוצאת "מצוידת" בדף עם תרגילים אותם אני מבצעת יום יום בדבקות רבה!
העידוד והחיזוק המתמיד של ברק וכמובן התוצאות החיוביות מהוות מקור כח להתמדה. נוסיף לכך את האנושיות של ברק והקשר האישי הבלתי אמצעי שהוא יוצר- כל אלו הופכים את התהליך לחוויה של צמיחה והתפתחות גופנית ונפשית.
על כך אני מברכת, מודה וכמובן ממליצה!

אסתי

" התרגול בבוקר נותן לי תחושה של שחרור הגוף והנשימה והתנועה קלה יותר . אני מרגישה שיפור בגמישות של הגוף ואני לא מפחדת להרים דברים כבדים ( נכדים ) , לשבת על הרצפה או לשחק תופסת , הגוף יוצא נשכר וגם הנשמה ….. האימון המסוים הזה לימד אותי להקשיב לגוף וכך ההתקדמות מתרחשת כאשר התנועה הופכת להיות חלק נורמאלי של היכולת שלי ולא כתוצאה ממאמץ יוצא דופן".

מרים

פניתי לברק פלישר עבור בעלי הסובל מדמנציה מתקדמת וממחלת פרקינסון. במשך יותר משנתיים, ברק נתן לו פעם בשבוע שיעור יוגה  בביתנו. למרות שבעלי לא היה מסוגל לדבר, ברק הצליח ליצור אתו קשר. במשך שעה שלמה הוא תרגל אתו בעדינות וברגישות. בעלי קיבל אותו בהתלהבות ויצא מהשיעורים רגוע, מחייך וערני. למרות שבעלי הגיע בסופו של דבר למצב סיעודי גמור שגרם לאשפוזו במוסד סיעודי, אין לי ספק שברק שיפר את איכות החיים שלו ותרם להאטת התקדמות מחלות חסרות המרפה מהם הוא סובל.

"שלום, שמי דינה, בשנות השבעים שלי. לפני מספר שנים אובחנתי כחולת פרקינסון. אני תלמידת יוגה של ברק פליישר מעל שלוש שנים.
ברק הוא מורה מדהים, ואישיות מרשימה: בעל ידע עמוק מאוד, מיד עם תחילת השיעור הוא חש את מצב רוחי או מצבי הפיזי היום- ומתאים את השיעור אל המצב, ההנחייה שלו בשיעור היא מדוייקת מאוד, ויחד עם זאת נעימה ויוצרת אווירה טובה.
שיעורי היוגה עם ברק, אותם אני לוקחת בתדירות גבוהה, מסייעים לי מאוד להתמודד עם השפעות הפרקינסון.
לסיכום- ברק פליישר הוא מורה יוגה ברמה הגבוהה ביותר, ואני מרגישה מבורכת שהוא המורה שלי"


"אני עושה יוגה מזה 20 שנה באופן קבוע . החלפתי מספר מורים אך לפני כ 8 שנים מצאתי את ברק פליישר-מורה ליוגה ברמה אחרת, ומאז אני רק איתו.
מהי הייחודיות של ברק?
היא מתחילה בידע רחב והבנה עמוקה מאוד של יסודות היוגה . בזכותה- הוא מצליח להביא גם אותי להבנה עמוקה וחוויית יוגה שונה לחלוטין.
תכונה חשובה נוספת: ידע רחב והבנה עמוקה גם בפיזיולוגיה של הגוף, מה שמאפשר לברק להתאים את תוכנית השיעור למצב המתורגל, ואף להביא לשיפור במצב באמצעות סדרת שיעורים מוכוונת לטיפול בבעיה.
ומעבר לכל זה- ברק הוא איש חכם ונעים הליכות. כל שיעור עם ברק- הוא חוויה! אני יוצא ממנו נינוח, רגוע, ועם גוף מאוורר ושמח! "

גדעון


"הגעתי אל ברק לאחר שנה של טיפולים אגרסיביים במחלת הסרטן. את ברק והיוגה-תרפיה הכרתי מאפיזודה קודמת בה הוא עזר לי לשקם פציעת ספורט, ולא חשבתי פעמיים לפני שפניתי אליו לעזרה.
ברק, בעיניו הטובות, סבלנותו האין-סופית, תבונתו ורגישותו, מצליח להכיל, לפשט ולטפל בכל מצב, גופני או נפשי, איתו מגיעים אל חדר הטיפולים.
כבר שלוש שנים שאני מגיעה לשיעור אחת לשבועיים, מתאמנת ומקבלת תרגול המותאם למצב הספציפי בו אני נמצאת, ויוצאת עם אור בלב ותקווה בעיניים. גם כשהגעתי כאובה במיוחד, עצובה במיוחד, או שניהם יחדיו, ברק יודע מה לומר ואיך להאיר את נפשי ולהעיר את גופי. היכולת שלו להקל ואף לפתור כאבים עזים
בעזרת תרגול יומיומי מדויק לא תסולא בפז. כך גם יכולתו להקל על מכאובי הנפש הכרוכים בשיקום באותם כלים ממש.

התרגול הביתי משמש לי עוגן, מעין חיזוקית יומיומית. לא הגעתי ממסורות היוגה או המדיטציה, אפילו להיפך. בזכות ברק למדתי לחוות את עוצמתה של היוגה, את הכוח שבנשימה ובסנכרון, את האנרגיה הייחודית איתה יוצאים מהאימון. השיקום ממצבים אונקולוגים הוא איטי, מתסכל, מתמשך ומשתנה מעת לעת. לא יכולתי לבחור לי מטפל טוב יותר לעבור איתו את המסע הזה."

טל

Scroll to Top