יוגה לחולי סרטן ולמחלימים

חולים בסרטן ומחלימים מהמחלה, מתמודדים עם קשיים פיזיים ונפשיים רבים הנגרמים מהמחלה עצמה ומהטיפולים הנלווים לה. בשנים האחרונות הצטברו עדויות ומחקרים רבים, המראים שתרגול יוגה עוזר להתמודד עם מגוון של בעיות המתלוות למחלה, כמו תופעות לוואי של טיפולים, כאבים, עייפות, מתח וחרדה, קשיי נשימה ושינה.

יוגה תרפיה למחלת הסרטן

יוגה תרפיה היא שיטת טיפול בנעשה שימוש בכלים שונים של היוגה על מנת לשפר את הבריאות ואיכות החיים של המטופל. הטכניקות השונות מותאמות באופן פרטני למטופל על מנת להשיג יעילות מרבית. את התרגילים ניתן לתרגל בכל מקום, בבית, בבית החולים, על מיטה או על כיסא. קרא/י עוד על יוגה תרפיה

כיצד יוגה עוזרת להתמודדות עם מחלת הסרטן

ליוגה כלים שונים המאפשרים לשפר את המצב הפיזי והנפשי של המתרגל.

  • תנוחות יוגה- תרגילים גופניים המאפשרים להקל על כאבי שרירים ומפרקים, שיפור העיכול, הנשימה והרפיה כללית של הגוף. התרגילים נעשים בצורה עדינה ולא דורשים מאמץ מיוחד.
  • תרגילי נשימה- תרגילים המאפשרים איזון והעמקת הנשימה. כאשר הנשימה מעמיקה, האדם מרגיש יציב וחזק יותר. תרגילי נשימה שונים, יכולים להקל על השינה ולהרגיע או לחילופין, לעורר ולרענן את המתרגל.
  • דמיון מודרך- טכניקות שונות המאפשרות להרפות ממתח ולהתרענן בעזרת כוח המחשבה והדמיון. ישנן אין ספור דרכים לתרגל דמיון מודרך וכל אחד יכול למצוא את הדרך המתאימה והיעילה בשבילו.
  • מדיטציה- טכניקות שונות המאפשרות למתרגל ללמוד כיצד ניתן להשקיט את פעילות ההכרה. התרגול מרענן ומרגיע. תרגול מדיטציה מאפשר פיתוח חשיבה חיובית וכך לשפר את מצב הרוח הכללי.
Scroll to Top